Redakcja

Redakcja

Ania Jóźwiak

Film towarzyszy mi prawie od zawsze. Podstawówka to głównie kasety VHS i okazjonalne wycieczki do kina. Za to w czasach liceum w kinie byłam prawie codziennie. A ponieważ wtedy właśnie premiery miały Pulp Fiction, Milczenie owiec, Seven, Skazani na Shawshank, Fargo, Dzika Namiętność, Urodzeni Mordercy, Fight Club,  czy Thelma i Louise – najbardziej pokochałam kino amerykańskie. To na ekranie podglądałam Amerykę – tę wielkomiejską i małomiasteczkową, bogatą i biedną, piękną i brzydką, beztroską i niebezpieczną.

Z czasem doszła doskonała amerykańska literatura i jakże odmienna od europejskiej historia. A teraz to przede wszystkim podróże. Do dziś udało mi się odwiedzić kilka amerykańskich metropolii, przejechać drogą 66 od Chicago do Los Angeles i malowniczą 1 Pacific Highway z Los Angeles do San Francisco. I nie było miejsca, które by mnie rozczarowało lub znudziło.

Od roku mam ogromną przyjemność pisać o Nowym Jorku na blogu NYdomnieMOVIE.pl, ale brakowało mi miejsca, gdzie od czasu do czasu mogłabym napisać o innych amerykańskich miastach i filmach. I tak powstał pomysł na USA do mnie MOVIE.

Ania Kapuścińska

Zawodowo czytam, w wolnych chwilach… też czytam, a także oglądam i słucham (czasem śpiewam). Uwielbiam dobre filmy, uwielbiam dobre książki, uwielbiam dobrą muzykę. A moje najukochańsze filmy, książki i utwory muzyczne powstały właśnie w USA… I to przez ich pryzmat poznaję ten nieprzewidywalny, różnorodny, wielki kraj coraz lepiej i coraz bardziej mnie on intryguje. Chętnie podzielę się z kimś innym swoją pasją, więc… Zapraszam do wspólnego odkrywania Ameryki!

Kino samochodowe na trasie Route 66, Springfield, Illinois. Fot. Jakub Jóźwiak